Mağusa Belediyesi

Polatpaşa Bulvarı Gazimağusa, KIBRIS

Mağusa Belediyesi Hakkında


Mağusa Türk Belediyesi, ilk defa 1958 yılında kuruldu. İlk Belediye Binası Suriçi'nde, eskiden polis karakolu olup bu günlerde Eski Eserler Dairesi olarak kullanılan binaydı. 1960 Anayasası'yla, kentlerde Türk ve Rum olmak üzere iki ayrı belediyenin bulunmasını öngören hükümler ile yasal kimliğine kavuştu.

1974'e kadar Gazimağusa'daki Türk mahallelerine ve yaklaşık 8 - 10 Binlik bir nüfusa hizmet verdi. 1974'den sonra tüm Gazimağusa'ya hizmet verbilecek şekilde yeniden organize edilen Belediye'ye ilerleyen yıllarda, Tuzla Köyü de katıldı. Çok az sayıda çalışanla göreve başlayan belediye 1990 yılların başında 350 çalışana ulaştı.

Kentte sürekli ikamet eden 28 bin yurttaşa ek olarak yılın büyük bölümünde kentte bulunan 16 bini aşkın üniversite öğrenci ve personeliyle 40 bin nüfusa ulaşan ve son olarak 1 Eylül 2008 tarihinden itibaren belediyemize bağlanan Mutluyaka köyüyle birlikte yaklaşık 93 kilometre kare bir alana sahip Gazimağusa Belediyesi ülkemizin ikinci büyük kentsel alanı durumundadır.

Harita
Tanıtım Videosu

Firma Bilgileri

Sosyal Medya

Çalışma Saatleri

Hafta içi:

Hafta Sonu:

Etiketler

magusa belediyesi, magusa belediyesine nasıl gidilir, magusa belediyesi hakkında

Benzer Firmalar

Resmi Kurumlar

Güzelyurt Belediyesi

Yukarı Mah. Çarşı Meydanı No: 15 Güzelyurt/AKSARAY
Resmi Kurumlar

Mağusa Belediyesi

Polatpaşa Bulvarı Gazimağusa, KIBRIS
Resmi Kurumlar

Lefkoşa Belediyesi

Atatürk Caddesi No: 90 Yenişehir Lefkoşa, Kuzey Kıbrıs
Resmi Kurumlar

Girne Belediyesi

Ramadan Cemil Meydanı No:1 Aşağı Girne Mahallesi Girne/K.K.T.C.

Yorumlar

Yorum Yaz

Sitemiz tüm kobiler için kolayca kaynaklarımızdan faydalanabileceği, özenle hazırlanmış ücretsiz profesyonel bir firma rehberi sitesidir. Sitemiz içerisindeki tüm şirketler tanıtım ve kaynak gösterme amaçlı yayınlanmaktadır.

Copyright © Tüm hakları saklıdır.